UUDISED

28
nov

Leisi Jalgpalliklubil pikk hooaeg seljataga

Kateriin Pani, Kommentaarid: 0


Jalgpallihooaeg algas Leisi Jalgpalliklubil juba aprillikuus ning kestis kuni oktoobrini. Osaleti nii Eesti- kui Saaremaa meistrivõistlustel. Kohalikel võistlustel pandi välja kaks meeskonda ja naiskond. Tihedas graafikus tuli leisikatel mängida keskmiselt kaks kuni kolm mängu nädalas.

Eesti meistrivõistlustel jalgpallis saavutati kokkuvõttes 4.liiga läänetsoonis 10.koht. Tulemus on koha võrra parem, kui eelmisel aastal. Punkte koguti 17, mida on seitsme võrra enam, kui mullu.

Väga võitluslikud oldi Eesti Karikavõistlustel, kus jõuti Eesti 32 parema klubi hulka. Kolmest mängust saavutati kaks võitu. Kolmandas mängus, mis viinuks meid 16 parema hulka, kaotati Saaremaa JK meeskonnale kõige napimalt – üleajal löödud väravast.

Saaremaa meistrivõistlustel osalesid Leisi JK ja Leisi JK LeiVal meeskonnad. Mänguvõimalus anti ka noorematele ja vähemkogenud mängijatele, kes ei saa või ei soovi osaleda Eesti meistrivõistlustel.

Leisis on ka oma väike naiskond nimega JK Saarepiiga, kes tegeleb jalgpalli mängimisega. Tüdrukud võtsid teist aastat järjest osa Saaremaa meistrivõistlustest, kus saavutati 2.koht, millega ületati eelmise aasta tulemus koha võrra.

Aasta algul osales naiskond Suure-Jaani CUP-il saalijalgpallis, kus tulemuseks 4.koht Eesti eliitklubide (Põlva FC Lootos, Tartu JK Tammeka ja Pärnu JK) järel. Kokku osales turniiril 12 naiskonda.

Rahvaliigas esindas Leisi valda Leisi JK Duubel. Mängiti kolm mängu, millest võideti üks.

Veidike statistikat:

Kokku peeti 48 mängu (20 Eesti meistrivõistlustel, 3 Rahvaliigas, 18 meeste Saaremaa meistrivõistlustel, 4 naiste Saaremaa meistrivõistlustel, 3 Eesti Karikavõistlustel)

Kokku löödi 68 väravat (19 Eesti meistrivõistlustel, 9 Rahvaliigas, 23 meeste Saaremaa meistrivõistlustel, 14 naiste Saaremaa meistrivõistlustel, 3 Eesti karikavõistlustel).

Võistlustel osales kokku 66 mängijat, kellest 19 (16 meest, 3 naist) said ka omale vähemalt ühe värava kirja.


Väravalööjate TOP

Eesti meistrivõistlustel: Margus Kuusk (7), Karel Õitspuu (4), Aadi Rahula (3)

Saaremaa meistrivõistlustel: Karel Õitspuu (6), Mihkel Vendel (4), Sander Põlluäär (2)

Saarepiiga Saaremaa meistrivõistlustel Kateriin Pani (9), Dea Mägi (4), Kadri Villem (1)

Rahvaliigas Andre Aus (3)

Kõige rohkem mänguminuteid Eesti meistrivõistlustel

1. Tõnis Põlluäär (1597min), 2. Margus Kuusk (1563 min) 3. Reino Hioväin (1525 min)

Omaväravatega said hakkama kolm mängijat, ning seitse mängijat sai hooaja jooksul vähemalt ühe kollase kaardi ning ühel mängijal oli au lahkuda mängust punase kaardi tõttu.

„Poisid olid tublid. Hooaeg oli pikk, ning sellest tuli ka hooaja lõpul väike kurnatus mängupilti sisse. Järgmisel aastal katsume rohkem keskenduda Eesti meistrivõistlustele, et sealt hea koht saada. Meeskonnas peab paranema suhtumine treeningutesse läbi mille tekib usaldus kaasmängijasse, kokkuvõttes paraneb kogu meeskonna mäng. Pooliku võistkonnaga seda teha ei saa. Oleme kõik ühe eest väljas ning sellega peab arvestama. Järgmisel hooajal on meeskonnas näha ka uusi mängijaid, kes loodetavasti toovad sisse värskust ja kindlust ning annavad oma panuse võitluslikule hooajale.

Naiste meistrivõistlustel olid tüdrukud väga tublid. Esimese koha saatus selgus alles viimases mängus FC Taritu naiskonnaga. Eranditult Eesti meistrivõistlustel mängivatest mängijatest koosnenud FC Taritu´le veel vastu ei saadud, kuid lootusetu see pole ning järgmisel aastal on eesmärgiks meistritiitel. Naiskonda lisandusid ka uued mängijad, kes tahavad jalgpalliga tegeleda. Selle üle on ainult hea meel ja annab lootust edaspidiseks.

Kahjuks puudub rahaline ressurss laste ja noorte gruppide käivitamiseks. On ju palju huvilisi lapsi, kes sooviksid seda toredat ja kaasakiskuvat mängu mängida. Julgelt võib väita, et andekaid lapsi Leisi vallas jagub, kellel eeldusi spordis kaugele jõuda“.

Hooaja võttis kokku Margus Kuusk, Leisi JK ja Leisi JK Saarepiiga treener.


MTÜ Leisi SpordiseltsPildil: FC Lelle mängijaga peab võitlust Aadi Rahula.


Pildil: Leisi JK Saarepiiga pärast võidumängu Salme SK vastu.

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: