UUDISED

26
aug

FC Taritu - Saaremaa meister jalgpallis ka naiste hulgas

Kateriin Pani, Kommentaarid: 0
Laupäeval, 24.augustil, jõudsid lõpule Saaremaa naiste jalgpallimeistrivõistlused. Kolmest etapist koosnenud võistlustel saavutas neljanda järjestikuse meistritiitli FC Taritu naiskond. Võit tuli, kuid sel aastal oli see napim, kui kunagi varem. Teine koht taas JK Saarepiiga naiskonnale ning kolmanda koha saavutas südika esinemise teinud Hiiumaa naiskond.


Lühike ülevaade toimunust.
Esimene etapp toimus juuli alguses Taritus. Avamängus ei andnud JK Saarepiiga Hiiumaa naiskonnale mingit võimalust, tulemuseks 4:1 võit. Vaatamata hiidlannade südikusele kostitasid saarlannad neid nelja väravaga. Hiidlannad raputasid JK Saarepiiga väravavõrku ühel korral. Teises mängus said kokku eelmise aasta rivaalid FC Taritu ja JK Saarepiiga. Kuigi Taritu naiskond läks mängu kolm korda juhtima, ei suutnud nad viigist enamat ning lõpptulemus 4:4 andis mõista, et sel aastal ei ole tiitli võitmine kerge. Selle kinnituseks andis FC Taritu naiskonnale lahingu ka Hiiumaa naiskond. Viigipunkti FC Taritu´le päästis hiidlannade käega mäng karistusalas mängu eelviimasel minutil, mille tulemusena saavutatud penalti realiseeris FC Taritu väravavaht Anneli Õige. Mängu lõpptulemuseks viik 2:2.

Teine etapp toimus naabrite juures Hiiumaal. Emmaste oli suursündmuseks valmis, sellest andis märku juba eelmisel päeval ettevalmistatud mänguväljak. Kahjuks (või kellegi õnneks) tabas JK Saarepiiga naiskonda tagasilöök. Kui pool naiskonnast jõudis naabersaarele eelmisel õhtul, siis teine pool sinna ei jõudnudki. Nii toimuski vaid üks kohtumine Hiiumaa ja FC Taritu vahel. Ka selles mängus ei selgunud võitjat, sõbralik ja võitluslik viik tulemusega 1:1 jättis tiitlivõitja selgitamise viimasele etapile.
Kolmas etapp. Esimeses mängus said kokku JK Saarepiiga ja FC Taritu. Kaks kiiret väravat viis JK Saarepiiga esimese poolaja võiduni. FC Taritu vastas teisel poolajal samuti kahe tabamusega ning lõpptulemusega 2:2 oli selge, et meistritiitlit ei võida enam JK Saarepiiga.
Sellest innustust saanud FC Taritu naiskond suutis oma viimases mängus ületada Hiiumaa naiskonda tulemusega 3:0. Meister oli selgunud, neljandat korda järjest on see FC Taritu naiskond!

Pidada jäi veel üks mäng, võõrustajad ja Hiiumaa. Hiidlannad avasid skoori. Seejärel ärkas ka JK Saarepiiga ning korraldas tõelise väravatesaju. Lõpptulemus 8:3 tagas JK Saarepiiga naiskonnale meistrivõistluste teise koha. Hiiumaa naiskond, kes osales esmakordselt, jättis väga sümpaatse mulje ning andsid selgelt mõista, et järgmisel aastal nad jahivad kindlalt kõrgemat kohta. Alguseks on ka kolmas koht hea.


Pildil: JK Saarepiiga vs FC Taritu


FC Taritu koosseis:
Liisi Salong, Liis Lepik, Kätriin Tamm, Kätlin Kask, Liina Malk, Maarjan Rand, Anneli Õige, Marin Aleksejeva, Marie-Elis Kuivjõgi, Helena Kuivjõgi, Kadri Aedmäe, Katri Hoogand, Kairi Rakaselg.
JK Saarepiiga koosseis:
Kateriin Pani, Annemari Pruul, Heddi Pruul, Maris Magus, Gristi Adrat, Gerda Nelis, Kati Nau, Kristel Käsk, Anne-Mai Alas, Annika Kask, Kätlin Vinter, Mariliis Palu, Eva Haavel.
Hiiumaa koosseis:
Jaanika Küttim, Jaana Üksik, Maris Tarning, Maris Sepp, Kersti Riil, Alice Mikk, Merilyn Tuul, Mari Vahtra, Ragne Lubjak, Kristi Linkov.


TABEL:

FC Taritu 1 võit, 1 loobumisvõit, 4 viiki, löödi 12 ja lasti 9 väravat, kokku 10 punkti.

JK Saarepiiga 2 võitu, 2 viiki, 2 loobumiskaotust, löödi 18 ja lasti 10 väravat, kokku 8 punkti.

Hiiumaa 1 loobumisvõit, 2 viiki, 3 kaotust, löödi 7 ja lasti 18 väravat, kokku 5 punkti.


Turniiri resultatiivseimad mängijad:


Kateriin Pani (JK Saarepiiga) 8 väravat,

Liisi Salong (FC Taritu) 6 väravat,

Liis Lepik (FC Taritu) 3 väravat,

Annemari Pruul (JK Saarepiiga) 3 väravat,

Maris Tarning (Hiiumaa) 3 väravat.

Kokku said „jala valgeks“ 16 mängijat.

Korraldajate tänusõnad Sassimaja OÜ-le, kes võimaldas naiste jalgpallimeistrivõistluste autasustamise oma ruumides.

Samuti kuuluvad tänusõnad Dolokivi OÜ-le, kes valmistas unikaalse meistrikarika.


Turniiri korraldaja
Margus Kuusk

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: