juuli

JK Saarepiiga võõrustas tugevat FC Taritut.

Kateriin Pani, Kommentaarid: 3

Autor: Margus Kuusk

1.juuli 2010 – uus daatum Saaremaa spordi ajaloos. Leisi staadionil tehti algust Saare maakonna naiste jalgpalli meistrivõistlustega.  Kohalik naiskond nimega JK Saarepiiga võõrustas FC Taritu naiskonda. Vastamisi naiskonnad, kes mõlemad saanud oma alguse ühelt ja samalt treenerilt. JK Saarepiiga - verivärske noorte Leisi naiste ja tüdrukute võistkond, kelle  treeningud kestnud ca 2 kuud.  FC Taritu naiskond, mis kokku pandud kogenud  FC Kuressaare naiskonna baasil ning kelle treeningud said alguse juba 2005.aasta septembris. Veel eelmisel hooajal mängis see koosseis Eesti naiste meistriliigas.

Mäng algas selge FC Taritu ülekaalu tähe all ning silma paistis JK Saarepiiga kohmetus, millele ka lihtne seletus – see oli üldse selle naiskonna esimene mäng.  Juba 2.minutil näitas täpset lööki Triin Juulik, kui suutis osavalt ära kasutada vastase kohmetust ning lõi terava nurga alt seisuks 1:0 FC Taritu kasuks. Juba järgmise rünnakuga oli seis 2:0, kui oli täpne Liisi Salong. Seejärel püüdis ka Leisi naiskond alguskohmetusest üle saada ning keskväljal tekkis ka neil väikeseid võimalusi rünnakute alustamiseks. Siiski olid FC Taritu naiskonna mängijad oma kogemustega tasemel. Silma paistsid Leisi poolelt Kateriin Pani ning Dea Mägi. 18.minutil kasutas võõrustajate eksimuse ära Liis Lõhmus, kelle löögist mänguseis muutus – 3:0 FC Taritu kasuks. Enne poolaja lõppu oli FC Taritu poolelt täpne veel Maarjan Rand.

Esimese poolaja kokkuvõtteks: 4:0 FC Taritu kasuks,  igati loogiline ja õiglane tulemus. Kogemused tegid oma töö.

Teisel poolajal oli mäng märksa sisukam ka JK Saarepiiga poolt vaadatuna. Silma jäid esimesel poolajal veidi varju jäänud, kuid teisel poolajal julgelt mängu sekkunud Kaisa Olesk ja Mari-Liis Kuusk, samuti naiskonna pesamuna Kaidi Vallik, kellel vanust kõigest 12, kuid oskuseid oluliselt rohkem, kui arvata võis. Tekkisid võimalused ka kohalikul naiskonnal. Paraku on siiski puudu veel otsustavusest ning auvärav jäi löömata. Hoopis Maarjan Rand oli see, kes taas palli Leisi naiskonna väravavahi, Eveli Rohi, selja taha toimetas - 5:0. JK Saarepiiga ei andnud küll alla, kuid FC Taritu kogenud mängijad Triin Juulik ja Liisi Salong skoorisid kumbki veel korra. Lõpptulemus 7:0 FC Taritu kasuks. Kuigi tulemus oli ühepoolne, ei ole põhjust muretsemiseks - JK Saarepiiga saab vaid paremaks minna.

Autor: Miko Pupart

JK Saarepiiga koosseis: Eveli Rohi, Mari-Liis Kuusk, Ingrid Ojasoo, Kaidi Vallik, Kaisa Olesk, Kateriin Pani,  Dea Mägi, Mari Rahula, Madli Saat ja Kelly Erin-Uussaar.

FC Taritu koosseis: Anneli Õige, Kärt Mere, Katri Hoogand, Marianna Laht, Liisi Salong, Maarjan Rand, Triin Juulik ja Liis Lõhmus.

Väravad: Liisi Salong 2, Maarjan Rand 2, Triin Juulik 2, Liis Lõhmus 1.