UUDISED

27
juuli

Leisi võistkonnale külade sportlikelt mängudelt esikoht

Kateriin Pani, Kommentaarid: 024.juulil toimusid Leisi staadionil toredad ja vaatemängulised spordivõistlused külade võistkondade vahel. Kas vihmasest ilmast tingituna või liiga varajasest algusest, oli registreerunuid vaid kolm võistkonda - Leisi, Karja ja ülejäänud külade esindus MIX.
Kavas oli 8 vaatemängulist ja pingelist ala - Võõraste silmade jooks, kuulijänn, paigalt kaugushüpe, noolevise, jalgpalli golf, korvpalli viskevõistlus, pimevõrkpall ja võimlemiskava.
Heitlus esikoha eest toimus põhiliselt kahe võistkonna vahel - Leisi ja Karja. Võistkond MIX oli küll rohkem statisti osas, sest liikmed olid enamasti väga noored. Usun, et nende toredad võidud on veel ees.
Esimese alana kavas olnud VÕÕRASTE SILMADE JOOKS ehk jooks seotud silmadega, kujunes väga vaatemänguliseks ning kaasakiskuvaks. Võistkonna kõik liikmed pidid läbima raja nii jooksjana kui ka juhendajana. Kõik said oma ülesandega toredasti hakkama, olgugi et esines mitmeid viperusi ja rajalt eksimisi. Võitjana väljus Leisi võistkond, teise koha sai Karja ning kolmas koht MIX.
1. LEISI 5.12,52
2. KARJA 5.30,88
3. MIX 7.59,56
Teise alana oli kavas KUULIJÄNN. Igal võistlejal oli vaja teha neli erinevat heidet - parema käega, vasaku käega, jalgade vahelt ette ja pea kohalt ette heitega. Jällegi oli võistlus kaasakiskuv, sest iga eksimus võis saada saatuslikuks. Ka sellel alal väljus võitjana Leisi ja teise koha hõivas Karja.
1. LEISI 152,5m
2. KARJA 152,0m
3. MIX 99,5m
Kolmanda alana oli kavas KORVPALLI VISKEVÕISTLUS. Võistkonna liikmed viskasid üksteise järel korvile väljaspool "kolme sekundi ala", eesmärgiga saada täis 30 punkti enne 3 minuti möödumist. Seekord läks alavõit Karja võistkonnale, kes suutsid olla 7 sekundi võrra kiiremad Leisi esindusest.
1. KARJA 2.19 min 30 punkti
2. LEISI 2.26 min 30 punkti
3. MIX 3.00 min 19 punkti
Neljas ala - HOOTA KAUGUSHÜPE. Pikkade jalgadega Leisi noored atleedid võtsid oma. Karja sitked ja tugevad noormehed ning kergejalgsed neiud püüdsid kõigest väest taganttuule abi kasutada, kuid see ei aidanud. Kaugele ei jäänud ka MIX, kaotades teise koha vaid poole meetriga.
1. LEISI 11m
2. KARJA 10m
3. MIX 9,5m
NOOLEVISE. Iga võistkonna liige sooritas kolm viset parema- ja vasaku käega. Leisi edu oli olemas, kuid siiski mitte veenev.
1. LEISI 115 punkti
2. KARJA 107 punkti
3. MIX 82 punkti
Järg oli kuuenda ala käes, milleks oli JALGPALLI GOLF. Selle golfi mängimiseks tuleb kasutada jalgpalli ja looduse poolt vormitud sirgeid või vähem sirgeid keppe ehk jalgu. Kindlasti peab kasutusele võtta ka veidi mõistust, jõuga üksi edu ei saavuta. Sellel alal näitas teistele koha kätte Karja võistkond, teiseks jäi Leisi ja kolmas oli MIX.
1. KARJA 20 lööki
2. LEISI 22 lööki
3. MIX 24 lööki
Eelviimase alana oli kavas VÕIMLEMINE. Võistkonnal tuli esitada 1 minuti jooksul 3 erineva elemendiga võimlemiskava. Sellel alal said oma sõna sekka öelda ka võistkonnad ise. Vastaste kava tuli hinnata hindeskaalas 1 - 5. Leidlikuse ja lihtsusega võitis ülekaalukalt MIX! Leisi ja Karja omavahelises kemplemises sel alal võitjat ei selgunudki - niivõrd võrdsed olid esitatud kavad.
1. MIX 14 punkti
2. KARJA ja LEISI 8 punkti
Viimase ja otsustava alana oli kavas PIMEVÕRKPALL. Mängiti üks geim 15 punktini või 2 punktilise eduni. Võrk oli kaetud maani riidega ning tekitas ootamatuid raskusi kõigile. Nii näiteks suutis MIX mõlemale - nii Leisi kui Karja võistkonnale tõsist vastupanu osutada. MIX tunnistas Karja paremust 16:14 ja Leisi paremust 15:12. Leisi ja Karja vahel pinget ei tekkinud - Leisi võidunumbrid olid 15:5.
1. LEISI 2 võitu
2. KARJA 1 võit
3. MIX 2 nappi kaotust.
Kokkuvõttes oli parimaks võistkonnaks LEISI - 11,5 punkti. Koosseis Teele, Siret, Reino, Aadi, Priit ja Mairo. Teise koha auhinnad viisid koju KARJA esindus - 14,5 punkti. Koosseis: Ege, Raili, Sander, Kalev, Kaarel ja Kalvi.
Kolmas auhinnaline koht võistkonnale MIX - 22 punkti. Koosseis: Karin, Kateriin, Heldar, Raigo, Olev Sten Erik ja Alar.
Korraldajad tänavad ürituse toetajaid, kelleks olid:
GRAND ROSE SPA
Saaremaa Tarbijate Ühistu
AS Saaremaa Laevakompanii
DL Distributors OÜ

Kohtumiseni juba augustikuus!

Margus Kuusk
MTÜ Leisi Spordiselts

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: